Εθνικός Κατερίνης–Γαλατινή 6-1

Αν και έχει υποβιβαστεί, ο Εθνικός Κατερίνης ήταν καταιγιστικός απέναντι στη Γαλατινή, την οποία «διέλυσε» με 6-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι στο γήπεδο και στο 10’ ο Μπεκιάρης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, για να κάνει το 2-0 ο Συρανίδης με κοντινό πλασέ στο επόμενο λεπτό. Στο 29’ ο Λαζαρίδης σημείωσε το 3-0, ενώ στο 37’ ο Κλιάνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, πριν καν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.

Στο 65’ ο Ζαπουνίδης στο 65’ έκανε το 5-0 με κοντινό σουτ, ενώ στο 72’ ο Ελισιάδης σημείωσε το έκτο τέρμα του Εθνικού. Το μόνο που κατάφερε η Γαλατινή ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 79’ με σουτ του Κιουλτζή. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, καθώς ο Κλιάνης είχε δοκάρι, ενώ η Γαλατινή έχασε πέναλτι με τον Κιουλτζή να νικιέται από τον Κώτσογλου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κώτσογλου (70’Αφατζάνης), Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Ελευθεριάδης, Μετενίδης, Ζυγόπουλος, Λαζαρίδης, Ελισιάδης, Κλιάνης, Μπεκιάρης, Συρανίδης (46’ Ζαπουνίδης).

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας, Κατσιάς, Μακρής, Μυλωνάς, Βουρονίκος, Λαζόγκας, Γκαραγκούνης, Γιαννής, Κιουλτζής, Τσούκρας, Καρανάσιος.

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης