Βήμα πρόκρισης για Εσπανιόλ 1-0 την Μπαρτσελόνα

Την πρώτη της νίκη, έπειτα από 19 καταλανικά ντέρμπι κόντρα στην Μπαρτσελόνα πανηγύρισε η Εσπανιόλ, επικρατώντας 1-0 των «μπλαουγκράνα».

Το «συγκρότημα» του Κίκε Φλόρες έκανε βήμα… πρόκρισης για την επόμενη φάση του Copa del Rey, χάρις στο τέρμα του Μελέδο στο 88ο λεπτό έπειτα από μπαλιά του Ναβάρο.

Νωρίτερα, η Μπαρτσελόνα είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν στο 61ο λεπτό, ο Μέσι εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Ρομπέρτο από τον Γκρανέρο, αλλά ο Ντιέγκο Λόπεθ του είπε «όχι».

Εσπανιόλ: Ντιέγκο Λόπεθ, Ναβάρο, Ντουάρτε, Νάλντο, Ααρόν (57' Ντιντάκ), Σάντσεθ, Χάβι Φουέγο (75' Μελέδο), Νταρντέρ (46' Μπαπτιστάο), Νταβίντ Λόπεθ, Γκρανέρο, Μορένο.

Μπαρτσελόνα: Σίλεσεν, Πικέ, Βερμάελεν, Σέρτζι Ρομπέρτο, Μπουσκέτ, Παουλίνιο (53' Ράκιτιτς), Σουάρεθ (77' Ραφίνια), Βιδάλ, Αλενιά (59' Σουάρες), Μέσι.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση