Έβαλαν τα δυνατά τους

Δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας γυναικών, οι Αμαζόνες Δράμας «έβαλαν» τα δυνατά τους με σκοπό να παραμείνουν στη μεγάλη κατηγορία και επικράτησαν του Εργοτέλη με 4-1.

Οι Αμαζόνες Δράμας έκαναν ένα καλό παιχνίδι παίρνοντας τη νίκη που χρειαζόντουσαν στην προσπάθεια τους να ξεφύγουν από τη θέση του υποβιβασμού.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχες στο 12' με την Βασιλάκη, ενώ στο 15' οι φιλοξενούμενες ισοφάρισαν με το γκολ της Χατζήογλου.

Στο 18' η ομάδα της Δράμας είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-1 κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο δεν κατέληξε στα δίχτυα της Αποστολάκη μετά την εκτέλεση της Παπαδοπούλου Α.

Λίγο αργότερα οι κοπέλες της Δράμας σκόραραν ακόμη δύο γκολ στο 20' και το 30' με την Χιτίδου και την Φωτιάδου, αντίστοιχα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε η Χατζήογλου, η οποία σκόραρε για μια ακόμη φορά στον αγώνα, μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 60'.

Νέοι Εργοτέλη: Αποστολάκη, Ξέρα, Καλλίστη, Χουμά (62' Στριλίγκα), Ταλλίδου (72' Κρινιανάκη), Τριβιζάκη (81' Χασουράκη), Σιδηρά, Σημεωνίδη, Πρασσά, Λαζανά, Βασιλάκη.

Αμαζόνες Δράμας: Ομπρέα, Χιντζίδου, Τσιγκελίδου, Καπαντζάκη, Θεοδωρίδου, Μιχαηλίδου, Χατζήογλου, Φωτιάδου, Παπαδοπούλου Κ., Παπαδοπούλου Α., Ζαμανζά (76' Βασλή).

Ο Τζοκοβιτς πήρε τη φανέλα με το «7» και μίλησε στα... ελληνικά
Η νέα αρχή για ΑΕΛ και Πάους!
ΟΚ, πήγες και «χτύπησες» το σχέδιο των ονείρων σου. Και τώρα τι;
Με αυτό Land Rover από τα παλιά θέλουμε να πάρουμε τα βουνά
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης