«Οργώνει» την Ευρώπη ο Τερίμ για παίκτες

Νικηφόρα ήταν η επιστροφή του Φατίχ Τερίμ στον πάγκο της Γαλατασαράϊ και ο Τούρκος προπονητής ετοιμάζεται να ρίξει «βόμβες».

Η «Γαλατά», όχι μόνο επικράτησε της «ευχάριστης έκπληξης» του πρωταθλήματος, Γκιοζτεπέ με 3-1, αλλά έφθασε στην νίκη με ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με πέναλτι του Ζάχοβιτς, αλλά η αντίδραση των παικτών του Τερίμ ήταν άμεση. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκες ισοφάρισε, ενώ στην επανάληψη οι Οζτεκίν (53`) και Μαϊκόν (70`), διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Πλέον, η Γαλατασαράϊ, που το 2000 και υπό τις οδηγίες του Τερίμ κατέκτησε το -τότε- κύπελλο UEFA, ανέβηκε στην δεύτερη θέση της κατάταξης με μόλις έναν βαθμό διαφορά από την πρωτοπόρο Μπασακσεχίρ. Ο Τερίμ όμως είναι αποφασισμένος να ενισχύσει σημαντικά την ομάδα, στην μεταγραφική περίοδο του χειμώνα έχοντας την στήριξη της διοίκησης που είναι αποφασισμένη να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη.

ΠΑΟΚ: Αμφίβολος ο Ντεσπόντοφ για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός AKTOR: Με το σώμα στο ΟΑΚΑ και το μυαλό στο Βερολίνο, 90-82 τον Προμηθέα
Το ανακοίνωσε ο Εμπαπέ: Φεύγει απ' την Παρί Σεν Ζερμέν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Τρέλα από 11.000 “πράσινους”