Ματσάρα και 3-3 για Άρσεναλ και Λίβερπουλ! (video)

Απίστευτο ματς στο «Emirates» με τη Λίβερπουλ να προηγείται 0-2, την Άρσεναλ να ανατρέπει το σκορ και τους «Reds» να παίρνουν στο τέλος τον βαθμό!

Η «μαγεία» της Premier League αρκετές φορές μας έχει αναγκάσει να πούμε «ρε φίλε, τι ματσάρα είναι αυτή;». Ε, κάτι τέτοιο έγινε και το βράδυ της Παρασκευής με τη Λίβερπουλ να κάνει «παπάδες» στα πρώτα πενήντα λεπτά του ματς με την Άρσεναλ στο Λονδίνο, τους «κανονιέρηδες» να τα φέρνουν όλα… τούμπα στο δεύτερο ημίχρονο και την ομάδα του Κλοπ να παίρνει τελικά την ισοπαλία με γκολ περίπου ένα εικοσάλεπτο πριν το τέλος!

Το σκορ άνοιξε στο 26’ από τον Κουτίνιο για τη Λίβερπουλ, ενώ ο… δαιμονισμένος Μοχάμεντ Σαλάχ στο 52’ έκανε το 0-2 κι όλα έδειχναν πως οι «Reds» θα πάρουν τη μεγάλη νίκη στην έδρα των «Gunners». Η γκρίνια στην κερκίδα για τον Βενγκέρ δεν είχε προηγούμενο, ωστόσο, σε αυτό το σημείο οι παίκτες της Άρσεναλ θυμήθηκαν να παίξουν και για τον προπονητή τους, φέρνοντας… τούμπα το ματς μέσα σε δυο λεπτά!

Στο 56’ ο Γκρανίτ Τσάκα μείωσε σε 1-2 ενώ λίγο αργότερα η Άρσεναλ σκόραρε ξανά με τον Άλεξ Ιβόμπι για το 2-2 στο 58’! Στο ίδιο λεπτό (!), οι «κανονιέρηδες» πήραν και το προβάδισμα! Ο Μεσούτ Οζίλ ήταν αυτός που σημείωσε το 3-2 για να ξεσπάσουν ξέφρενοι πανηγυρισμοί των οπαδών της Άρσεναλ. Οι οποίοι κράτησαν μόλις 13 λεπτά, καθώς στο 71’ ο Ρομπέρτο Φιρμίνο σκόραρε για το 3-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο πλέον χορταστικό ματς στην Αγγλία το τελευταίο διάστημα…

Άρσεναλ: Τσεχ, Μπεγερίν, Κοσιελνί, Μονρεάλ (46' Μουστάφι), Μέιτλαντ-Νάιλς, Τζάκα, Γουίλσιρ, Ιβόμπι (78' Γουέλμπεκ), Οζίλ, Αλέξις Σάντσες (89’ Γουόλκοτ), Λακαζέτ

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Γκόμες, Κλάβαν, Λόβρεν, Ρόμπερτσον, Χέντερσον (13' Μίλνερ), Τσαν, Κουτίνιο (84' Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν), Μανέ (80' Βαϊνάλντουμ), Σαλάχ, Φιρμίνο

Δείτε τα γκολ του αγώνα:

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ