Ξέσπασε η Τότεναμ, ανάσανε η Σουόνσι

Βαθιά ανάσα πήρε η Σουόνσι που νίκησε 1-0 τη Γουέστ Μπρομ με τον Βίλφριντ Μπονί να σημειώνει το νικητήριο γκολ δέκα λεπτά πριν από το τέλος.

Με τους τρεις βαθμούς οι «Κύκνοι» έφτασαν τους 12 βαθμούς και άφησαν τελευταία την Κρίσταλ Πάλας μετά το 2-2 εναντίον της Μπόρνμουθ.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Μπέρνλι που νίκησε 1-0 τη Γουότφορντ και έπιασε προσωρινά την Αρσεναλ στην 5η θέση. Στο 44΄ μπήκε στο ματς ο Χοσέ Χολέμπας λόγω αποβολής του βασικού αριστερού μπακ της Γουότφορντ Ζέεγκελαρ, αλλά αμέσως μετά η ομάδα του δέχτηκε το γκολ.

Τέλος, «ξέσπασε» η Τότεναμ που πέτυχε τέσσερα γκολ μέσα σε 20 λεπτά στο β΄ ημίχρονο και συνέτριψε 5-1 τη Στόουκ.

Η Γουέστ Χαμ πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Τσέλσι με 1-0 και ο τίτλος της Premier League μοιάζει με όνειρο απατηλό!

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 16ης αγωνιστικής της Premier League:
Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 1-0
(6΄ Αρναούτοβιτς)
Μπέρνλι-Γουότφορντ 1-0
(45΄ Αρφιλντ)
Κρίσταλ Πάλας-Μπόρνμουθ 2-2
(41΄ Μιλιβόγεβτς, 44΄ Νταν - 10΄, 45+3΄ Ντεφόου)
Χάντερσφιλντ-Μπράιτον 2-0
(12΄,43΄ Μουνιέ)
Σουόνσι-Γουέστ Μπρομ 1-0
(81΄ Μπονί)
Τότεναμ-Στόουκ 5-1
(21΄αυτ. Σόουκρος, 53΄ Σον, 54΄, 65΄ Κέιν, 74' Ερικσεν - 80΄ Σόουκρος)

Κρίσταλ Πάλας 11

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ