Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας - Αυτές οι ομάδες πέρασαν στους «8»

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας - Αυτές οι ομάδες πέρασαν στους «8»

 Δείτε πότε θα γίνει η κλήρωση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας αλλά και τις ημερομηνίες των αγώνων.

Ο Ατρόμητος συμπλήρωσε το παζλ της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Χάρη στις δύο νίκες επί του Αστέρα Τρίπολης με το ίδιο σκορ (1-0) προκρίθηκε στους «οκτώ» της διοργάνωσης, δίνοντας συνέχεια στην φετινή εξαιρετική του πορεία.

Δείτε το πανόραμα του Κυπέλλου:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης 1-0
Ηρακλής – ΟΦΗ 0-3 α.α.

2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής 3-0α.α.
ΟΦΗ – Πλατανιάς 1-0

3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς 0-3 α.α.
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης 2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΟΦΗ 3 9 6-1
2 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 3 6 4-1
3 Απόλλων Σμύρνης 3 3 4-3
4 Ηρακλής 3 0 0-9


2ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός 2-1
Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 0-1

2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – Αιγινιακός 5-0
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ 0-1

3η αγωνιστική
Αιγινιακός – ΠΑΟΚ 0-5
Απόλλων Πόντου – Λεβαδειακός 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΟΚ 3 9 8-1
2 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3 6 8-3
3 Απόλλων Πόντου 3 3 2-3
4 Αιγινιακός 3 0 0-11

3ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία 2-0
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας 1-2

2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα 1-0
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-7

3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ 2-3
Απόλλων Λάρισας – Λαμία 0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΑΕΚ 3 9 11-2
2 ΛΑΜΙΑ 3 6 3-2
3 Απόλλων Λάρισας 3 3 2-10
4 Καλλιθέα 3 0 3-6

4ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα 1-0
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα 1-3

2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη 6-1
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος 1-1

3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος 0-4
ΑΟ Τρίκαλα - ΑΟΚ Κέρκυρα 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3 7 6-1
2 ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 3 5 4-2
3 Κέρκυρα 3 4 6-2
4 Σπάρτη 3 0 2-13

5ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αχαρναϊκός 1-0

2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – ΑΟΧ Κισσαμικός 2-1
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός 0-3

3η αγωνιστική
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ολυμπιακός 1-1
Αχαρναϊκός -Αστέρας Τρίπολης 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3 7 6-2
2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3 6 6-3
3 ΑΟΧ Κισσαμικός 3 4 3-3
4 Αχαρναϊκός 3 0 0-7

6ος όμιλος

1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός 2-0
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης 2-0

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός 2-0
Εργοτέλης – Ξάνθη 2-4

3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη 1-2
Εργοτέλης – Παναιτωλικός 0-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΞΑΝΘΗ 3 9 8-3
2 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 3 6 7-2
3 Πανσερραϊκός 3 3 3-4
4 Εργοτέλης 3 0 2-11

7ος όμιλος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1
Παναιγιάλειος – Άρης 0-1

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος 3-0
Άρης – Πανιώνιος 1-2

3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος 1-0
Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 3 5 5-2
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3 4 3-3
3 Άρης 3 4 3-3
4 Παναιγιάλειος 3 3 1-4

8ος όμιλος

1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ 2-0
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0

2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή 3-0
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός 1-2

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΛ 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. ΒΑΘ. ΓΚΟΛ
1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3 7 5-2
2 ΑΕΛ 3 4 3-2
3 Παναχαϊκή 3 4 2-4
4 Αναγέννηση Καρδίτσας 3 1 1-3

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ                           
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 5-1    
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1 
Πλατανιάς-Ολυμπιακός 0-2
Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-4
Πανιώνιος-ΟΦΗ 2-0
ΑΕΛ-Ξάνθη 3-0
Λαμία-Παναθηναϊκός 4-1
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΤΣ   

Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-2
Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1
Πλατανιάς-Ολυμπιακός 0-2
Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-1
Πανιώνιος-ΟΦΗ 1-0
ΑΕΛ-Ξάνθη 0-2
Λαμία-Παναθηναϊκός 0-1
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-4

Την πρόκριση στην προημιτελική φάση πήραν οι ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, ΑΕΛ, Λαμία, ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος.

Η κλήρωση της προημιτελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 15 Ιανουαρίου (11:00) στα γραφεία της ΕΠΟ. Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν 23 με 25 Ιανουαρίου και οι επαναληπτικοί 6-8 Φεβρουαρίου. Η κλήρωση για τα ημιτελικά θα γίνει την Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου και οι αγώνες θα γίνουν 27 Φεβρουαρίου με 1 Μαρτίου και οι επαναληπτικοί 17-19 Απριλίου. Ο φετινός τελικός θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Μαΐου.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Με Ντούμπλιεβιτς «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα
Με Ντούμπλιεβιτς «καθάρισε» την Μπαρτσελόνα
ΠΑΣ Γιάννινα: Εντελίνο Μιγκέλ, ο πρώτος! (photo)
ΠΑΣ Γιάννινα: Εντελίνο Μιγκέλ, ο πρώτος! (photo)
Suvivor 2: Η πρώτη ομαδική φωτογραφία των Διασήμων!
Suvivor 2: Η πρώτη ομαδική φωτογραφία των Διασήμων!
Ο Σάρας την «πάτησε» από έναν Έλληνα!
Ο Σάρας την «πάτησε» από έναν Έλληνα!
Ειρήνη Λαγούδη: Ο γιατρός πρώην σύντροφος της 44χρονης σπάει τη σιωπή του και αποκαλύπτει
Ειρήνη Λαγούδη: Ο γιατρός πρώην σύντροφος της 44χρονης σπάει τη σιωπή του και αποκαλύπτει
Καταιγιστικές εξελίξεις - «Ξεκλείδωσαν» το Viber στο κινητό της Ειρήνης Λαγούδη
Καταιγιστικές εξελίξεις - «Ξεκλείδωσαν» το Viber στο κινητό της Ειρήνης Λαγούδη
Δώρα Ζέμπερη: Αυτή είναι η συμπληρωματική απολογία του δολοφόνου – Σοκ από τις αποκαλύψεις
Δώρα Ζέμπερη: Αυτή είναι η συμπληρωματική απολογία του δολοφόνου – Σοκ από τις αποκαλύψεις
Καιρός: Βροχές και χιόνια την Τετάρτη (17/1) - Αναλυτική πρόγνωση
Καιρός: Βροχές και χιόνια την Τετάρτη (17/1) - Αναλυτική πρόγνωση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης