Λάτσιο από... άλλον πλανήτη! (vid)

Η Σασουόλο έκανε το λάθος να προηγηθεί αλλά στη συνέχεια ένοιωσε την οργή των «μπιανκοτσελέστι».

Η Λάτσιο σημείωσε τη νίκη της ημέρας στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς συνέτριψε 6-1 τη Σασουόλο στη Ρώμη, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το... λάθος να προηγηθούν, για να ακολουθήσει η «οργισμένη» αντίδραση των «μπιανκοτσελέστι».

Στο μεταξύ, με δύο γκολ του Μπρόζοβιτς η Ίντερ επιβλήθηκε 2-1 εκτός έδρας της -ουραγού και χωρίς βαθμό- Μπενεβέντο, ενώ η Βερόνα απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο Τορίνο από την «γκρανάτα», χάρη σε γκολ στο 89΄ και στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 7ης αγωνιστικής στη Serie A:

Ουντινέζε-Σαμπντόρια   4-0
 (27΄ πεν. Ντε Πάουλ, 66΄ πεν., 85΄ Μάξι Λόπες, 90΄+5΄ Φοφανά)

Τζένοα-Μπολόνια        0-1
 (73΄ Παλάσιο)

Νάπολι-Κάλιαρι         3-0
 (4΄ Χάμσικ, 40΄ πεν. Μέρτενς, 47΄ Κουλιμπαλί)

Μπενεβέντο-Ίντερ       1-2
 (42΄ Ντ'Αλεσάντρο - 19΄, 22΄ Μπρόζοβιτς)

Κιέβο-Φιορεντίνα       2-1
 (25΄, 46΄ Κάστρο - 6΄ Σιμεόνε)

Λάτσιο-Σασουόλο        6-1
 (45+1΄, 58΄ Λουίς Αλμπέρτο, 56΄ Ντε Φράι, 64΄, 69΄ Παρόλο, 81΄ πεν. Ιμόμπιλε - 27΄ πεν. Μπεράρντι)

ΣΠΑΛ-Κροτόνε           1-1
(39΄ Παλόσκι - 59΄ Σίμι)

Τορίνο-Βερόνα          2-2
 (31΄ Ιάγκο Φαλκέ, 44΄ Νιάνγκ - 89΄ Κέαν, 90+2΄ πεν. Πατσίνι)

Μπενεβέντο     0

Έτσι σχολίασε ο Σαββίδης το πέναλτι που πήρε ο ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο! (pic)
Αυτό είναι το άγχος του ΠΑΟΚ σύμφωνα με τον Λουτσέσκου
Απίστευτος τραυματισμός στο ανατριχιαστικό φιλικό για τον Ευγένιο Γκέραρντ! (pic)
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1: Γκολ και φάσεις του αγώνα
Κοινωνικό μέρισμα: Τι αλλάζει στα κριτήρια, ποιοι το δικαιούνται και πώς θα πάρουν τα χρήματα
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις