Πήρε «φωτιά» η Γιουνάιτεντ! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε εντός έδρας με 4-0 την Έβερτον σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Premier League, και «έπιασε» την Μάντσεστερ Σίτι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν προβάδισμα στο σκορ με την «φωτοβολίδα» του Βαλένθια στο 4΄. Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ όλα έδειχαν πως η ομάδα του Μουρίνιο θα πάρει μια αγχωτική νίκη, με ένα ξέσπασμα στα 10 τελευταία λεπτά «σκόρπισε» την Έβερτον. Συγκεκριμένα στο 84΄ ο Μικιταριάν έκανε το 2-0, ο Λουκάκου στο 89΄ το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με πέναλτι ο Μαρσιάλ στο 90΄.

Γουότφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-6
(27΄, 31΄, 81΄ Αγουέρο, 37΄ Ζεσούς, 63΄ Οταμέντι, 89΄ πεν. Στερλινγκ)
Γουέστ Μπρομ-Γουέστ Χαμ 0-0
Τότεναμ-Σουόνσι 0-0
Τσέλσι-Αρσεναλ 0-0
Μάντσεστερ Γ.-Εβερτον 4-0
( 4΄ Βαλένθια, 84΄ Μικιταριάν, 89΄ Λουκάκου, 90΄ πεν. Μαρσιάλ)