Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση - θρίλερ για Αιγινιακό

Στην φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας θα πάρει μέρος ο Αιγινιακός, μετά την ήττα 2-1 από την Βέροια στον επαναληπτικό της Ημαθίας.

Στο πρώτο ματς, η ομάδα της Πιερίας είχε επικρατήσει 1-0 και κατάφερε να πάρει το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του δεύτερου τη τάξει θεσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου, χάρις σε τέρμα του Παπαδόπουλου στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας στην ρεβάνς της Βέροιας.

Η «Βασίλισσα του Βορρά» είχε πάρει σκορ πρόκρισης στο 88ο λεπτό, χάρις στα γκολ του Ρούνεϊ στο 24’ και του Σουλιώτη δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ωστόσο, ο Θωμάς Παπαδόπουλος μείωσε στην επόμενη φάση και έδωσε το «εισιτήριο» στον Αιγινιακό.

Βέροια: Σοϊλεμέζογλου, Σουλιώτης, Δαμιανάκης, Καψάλης, Δόρης, Τσιούχας (76’ Λαζόπουλος), Λάσκαρης (91’ Ζυγγερίδης), Λίταινας (84’ Νύχταρης), Μπαστιάνος, Ρούνεϊ, Ουνγιαλίδης.

Αιγινιακός: Καραγκιόζης, Παπαδόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Γκοτσολάρι, Βλάχος, Λεφίδης, Σοφιανής, Ζούρκος (92’ Αντωνιάδης), Δωματάς (93’ Ανδρικόπουλος), Πολύζος.

Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ