Γουότφορντ – Λίβερπουλ 3-3: «Έμφραγμα» στο 93΄ για τους «κόκκινους» του Κλοπ

Εκπληκτικό ματς στο «Βίκαρετζ Ρόουντ», όπου η Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα... έκλεψε το βαθμό ισοφαρίζοντας στο 3’ λεπτό των καθυστερήσεων τη Λίβερπουλ.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση στο β΄ ημίχρονο όταν ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-2, με δύο γκολ, δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Ομως δέχτηκε ένα «φτηνό» γκολ στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να μπει με το δεξί στη σεζόν.

Την ώρα που η Λίβερπουλ ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει τη νίκη, ο Μπρίτος λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης, από θέση οφσάιντ διαμόρφωσε το τελικό 3-3 δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας για τη Γουότφορντ.

Βασικός με τους γηπεδούχους του Μάρκο Σίλβα και παρών σε όλο το διάστημα ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έδωσε την ασίστ (από κόρνερ) στο πρώτο γκολ της ομάδας του.

Ετσι το υπερθέαμα της Premier League ξεκίνησε με δύο ματς στα οποία έχουν σημειωθεί 13 γκολ, καθώς η αρχή έγινε το βράδυ της Παρασκευής στο «Εμιρεϊτς», με την Άρσεναλ να επικρατεί της Λέστερ με 4-3.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ (Μάρκο Σίλβα): Γκόμες - Γιάνμαατ (8' Κίκο), Μπρίτος Καμπρέρα, Καμπούλ, Χολέμπας - Κλέβερλι, Ντουκουρέ, Τσαλόμπα - Άμραμπατ, Περέιρα (50' Ρισάρλισον), Οκάκα (64' Οκάκα).

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Γιούργκεν Κλοπ): Μινιολέ - Αλεξάντερ-Άρνολντ (90'+2' Γκόμεζ), Ματίπ, Λόβρεν, Μορένο - Χέντερσον, Τζαν, Βαϊνάλντουμ - Μανέ, Σαλάχ (86' Μίλνερ), Φιρμίνο (81' Ορίγκι).

Watford vs Liverpool 3-3 All Goals Highlights... από smoki-bobi