Λύτρωση για τη Ρόντα του Αναστασίου

Παρέμεινε ζωντανή η Ρόντα στη μάχη της παραμονής

Εστω και με μεγάλη δυσκολία, η Ρόντα του Γιάννη Αναστασίου έμεινε «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής στην πρώτη κατηγορία του ολλανδικού πρωταθλήματος, καθώς απέκλεισε τη Χέλμοντ και θα διεκδικήσει πλέον απέναντι σε Μάαστριχτ ή Καμπούουρ το δικαίωμα συμμετοχής και τη νέα περίοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Στον αγώνα ρεβάνς της Β΄ φάσης των πλέι-άουτ, η Ρόντα βρέθηκε σε εξαιρετικά δύσκολη θέση, καθώς είδε την αντίπαλό της να προηγείται 1-0 μέσα στο Κερκράντε, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα, ενώ η ίδια έπαιζε από το τέλος του ημιχρόνου με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ροσόιφελ. Η «λύτρωση» για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, όταν ο Φαν Φέλτσεν διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και έστειλε τη Ρόντα στον τρίτο και τελικό γύρο των πλέι-άουτ.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!