Στην Ρίβερ Πλέιτ το classico της Αργεντινής

Η Ρίβερ Πλέιτ κέρδισε 3-1 τη Μπόκα Τζούνιορς στην «Bombonera», σε ένα Superclasico αντάξιο των προσδοκιών.

Μαρτίνες (15΄), Αλάριο (24΄) και Ντριούσι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, σημείωσαν τα γκολ της Ρίβερ, ο Γκόγκο, σκόρερ (στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου) το ανώφελο γκολ για την Μπόκα.

Η ομάδα του Σκελότο, παρά την ήττα της, εξακολουθεί στην πρώτη θέση, τρεις βαθμούς μπροστά από την Σαν Λορέντσο (νίκησε 0-1 την Ουρακάν) και τέσσερις από την αντίπαλό της (που έχει ένα ματς λιγότερο).

Η Μπόκα έχει μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, 16 παιχνίδια αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις συμπλήρωσε η Ρίβερ Πλέιτ.

«Βόμβα» στο πορτογαλικό clasico
Και κουκλάρα και μπαλαδόφατσα! (video)
Αυτό είναι το νέο σούπερ Μουντιάλ συλλόγων!
Bet: Ανώτερη η ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Λοταρία αποδείξεων - Κάντε ΚΛΙΚ εδώ για να δείτε αν κερδίσατε 1.000 ευρώ - Πότε θα δοθούν τα χρήματα
Θρίλερ με το 19χρονο μοντέλο – Τι αποκάλυψε στο μοναδικό άνθρωπο που έχει επαφή
ΕΚΤΑΚΤΟ – ΑΑΔΕ: Έγινε η πρώτη λοταρία αποδείξεων - Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε αν κερδίσατε 1.000 ευρώ
«Ελάτε να δείτε τι πετύχαμε όλοι μαζί!»
Περισσότερα
Παγκόσμιο σοκ από την φρικιαστική επίθεση σε διαιτητές στην Αργεντινή! (video+photos)
Τον γύρο του κόσμου κάνουν οι εικόνες με τους φιλάθλους…
Αργεντινή: Σοκ! Αυτοκτόνησε πρώην παράγοντας που είχε εμπλακεί στο σκάνδαλο της FIFA!
Τέλος στη ζωή του έβαλε ο πρώην παράγοντας της ποδοσφαιρικής…