Ισοπαλία με buzzer beater για τη Μίλαν!

Απίστευτο θρίλερ στο Τζουζέπε Μεάτσα με τη Μίλαν να ισοφαρίζει σε 2-2 στο τελευταίο δευτερόλεπτο στο ντέρμπι με την Ίντερ.

Οι τυπικά γηπεδούχοι της Ίντερ πήραν το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα στο 36’ όταν ο Πέρισιτς έστρωσε έτοιμο γκολ στον Ικάρντι που δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.

Ένα λεπτό πριν λήξει το ημίχρονο και ενώ η Μίλαν πίεζε για την ισοφάριση ο Καντρέβα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και πλέον όλα έγιναν απλούστερα για τους νερατζούρι.

Στο δεύτερο μέρος η Ίντερ έδωσε χώρο στη Μίλαν, οι παίκτες του Μοντέλα ωστόσο δυσκολεύονταν απίστευτα να νικήσουν τον εκπληκτικό Χαντάνοβιτς.

Τελικά το κατάφεραν με τον Ρονανιόλι στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τα τελευταία λεπτά να είναι φωτιά! Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μίλαν κέρδισε κόρνερ και ο Ζαπάτα έστειλε τη μπάλα με το καλάμι τη μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα των αντιπάλων τους.

Αταμάν: "Χουάντσο και Σλούκας θα είναι 100% στο Final-4"
Άρσεναλ: Ανανέωσε για ένα χρόνο ο Ζορζίνιο
ΠΑΟΚ: Αμφίβολος ο Ντεσπόντοφ για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός AKTOR: Με το σώμα στο ΟΑΚΑ και το μυαλό στο Βερολίνο, 90-82 τον Προμηθέα