Περίπατος το... ντέρμπι για την Μπαρτσελόνα!

Εννέα λεπτά στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά στην Μπαρτσελόνα για να «καθαρίσει» με... συνοπτικές διαδικασίες το ντέρμπι της 30ής αγωνιστικής με τη Σεβίλη (3-0) και να περάσει προσωρινά στην κορυφή της La Liga (η Ρεάλ Μαδρίτης έχει δύο ματς λιγότερα).

Δύο γκολ του Μέσι κι ένα του Σουάρες από το 25΄ έως το 33΄ χάρισαν στη «Μπάρτσα» την 3η σερί νίκη, σε αντίθεση με τους Ανδαλουσιάνους που αγνοούν το «τρίποντο» εδώ και 5 αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, δύο ήττες). Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, λόγω αποβολής του Βιτόλο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Live Chat: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Πλατανιάς-ΑΕΛ 0-1: Ανάσανε στο σεφτέ της!
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη 2-0: Επιτέλους νίκη!
Σκόρπισε την Λίβερπουλ στους τέσσερις ανέμους! (vid)
Ραγδαίες εξελίξεις - Ο Ραχόι προχωρά σε άρση της αυτονομίας της Καταλονίας
Δώρα Ζέμπερη: Ο δολοφόνος την έσερνε για 80 μέτρα - Πού στρέφονται οι έρευνες της Αστυνομίας
Δολοφονία Β' Νεκροταφείο: Ξέσπασε η αδερφή της 32χρονης - «Όποιος κι αν είναι θα τον σκοτώσω»
Αλεξανδρούπολη: Το κινητό «καίει» τον τζιχαντιστή - Πρωταγωνιστής σε βίντεο φρίκης (vids)

All Goals HD - Barcelona 3-0 Sevilla - 05.04.2017 από BundesVideo