Η χαμένη ευκαιρία του αιώνα: Ο συμπαίκτης του πανηγύριζε την ώρα που... αστοχούσε!

Ο Χρήστος Κορομηλάς της ομάδας του Απόλλωνα Δοκιμίου θα γραφτεί στην ιστορία. Οχι για καλό λόγο.

Στο ποδόσφαιρο, όλα μπαίνουν και όλα χάνονται! Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας Απόλλων Δοκιμίου – Θύελλα Παραβόλας και ενώ οι γηπεδούχοι προηγούνται 1-0, όλοι οι παίκτες της Θύελλας πάνε στην αντίπαλη περιοχή σε εκτέλεση κόρνερ. Ακόμα κι ο τερματοφύλακας…

Οι παίκτες του Απόλλωνα κλέβουν τη μπάλα και βγαίνουν μόνοι τους, χωρίς αντίπαλο κοντά. Σίγουρο το γκολ. Τόσο σίγουρο που ο ένας αρχίζει να πανηγυρίζει όταν πέρασε τη σέντρα.