Νέα γκέλα για Λεβερκούζεν

Χαρακίρι για την Μπάγερ που έμεινε στο 1-1 με την Βέρντερ, χάνοντας πέναλτι στο 96ο λεπτό.

Οι «ασπιρίνιες» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με την κεφαλιά του Φόλαντ, αλλά στο 79’ η ομάδα της Βρέμης έφερε το ματς στα ίσια (1-1) μετά το σουτ του Μπάουερ και την παρεμβολή με την κοιλιά του Πισάρο. Στο 90’ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Βέντελ που είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά στο 96’ κέρδισε πέναλτι. όμως, ο Τοπράκ δεν κατάφερε να νικήσει τον Βάιντβαλντ.

Μπάγερ Λεβερκούζεν: Λένο, Χένρικς, Τοπράκ, Ντράγκοβιτς, Βέντελ, Μπαουμγκαρτλίνγκερ, Καμπλ, Μπελαράμπι (64' Χάβερτζ), Μπραντ (74' Μεχμέντι), Φόλαντ, Τσιτσαρίτο (82' Κίσλινγκ).

Βέρντερ Βρέμης: Βάιντβαλντ, Βελίκοβιτς, Σανέ, Μοϊσάντερ, Γκέμπρε Σελάσιε (76' Πισάρο), Μπάουερ, Έγκεσταϊν, Γκρίλιτς (67' Nτιλέινι), Γιουνούζοβιτς (92' Κάιντς), Μπάρτελς, Κρούσε.

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»