Ο οξύθυμος κύριος Σολτάνι

Ο επιθετικός της Ξάνθης μας διδάσκει την τέχνη της πηρακρανίωσης...

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ, αφού φρόντισε για αυτό ο Σολτάνι.

Ο ποδοσφαιριστής της Ξάνθης ήταν φανερά εκνευρισμένος στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, κάτι που του στοίχησε την δεύτερη κίτρινη κάρτα ένα λεπτό πριν τη λήξη του ματς.

Το γεγονός αυτό εξόργισε τον προπονητή του, Ραζβάν Λουτσέσκου, ο οποίος βλέποντας τον Αλγερινό να αποχωρεί από το γήπεδο του πέταξε ένα μπουκάλι, μην πιστεύοντας ότι ο ποδοσφαιριστής του «κρέμασε» κατ’ αυτό τον τρόπο την ομάδα του σε μια χρονική στιγμή που τα έδινε όλα για το γκολ της πρόκρισης.

Αυτό είναι το δεύτερο «βαρύ» επεισόδιο που δημιουργείται στην Ξάνθη με τον Καρίμ Σολτάνι. Την πρώτη φορά που ο Αλγερινός χρειάστηκε να τσακωθεί με άνθρωπο της Ξάνθης, ήταν στις 26 Σεπτεμβρίου του 2015.

Ο Ηρακλής υποδεχόταν την Ξάνθη με το σκορ να είναι 1-1. Στο 82ο λεπτό ο Λαζάρ πήγε δυνατά πάνω στον επιθετικό της Ξάνθης που τα… πήρε κρανίο και έγινε ανεξέλεγκτος προσπαθώντας να την πέσει στον αντίπαλό του.

Τότε είχε δεχθεί δύο κίτρινες στην ίδια φάση και κατά την αποχώρησή του ο Γιώργος Καζναφέρης του έβαλε τις φωνές για να ηρεμίσει. Ο Σολτάνι ωστόσο δεν… μάσησε κι έτσι ο παράγοντας της Ξάνθης μετά τα «γαλλικά» του έριξε και μερικές σπρωξιές για να τον συνεφέρει.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά