Με νίκη ξεκίνησε η... Σεξπηρική Λέστερ

Η Λέστερ επιβλήθηκε της Λίβερπουλ με σκορ 3-1 στο ντεμπούτο του Σέξπηρ στον πάγκο.

Ως τονωτική ένεση λειτούργησε η απομάκρυνση του Κλαούντιο Ρανιέρι από τον πάγκο της Λέστερ αφού οι «αλεπούδες» κατάφεραν να αντιδράσουν στο πρωτάθλημα και να πάρουν τη νίκη απέναντι στην Λίβερπουλ.

Η «πρώτη» του Γκρεκγ Σέξπηρ στον πάγκο πάγκο των πρωταθλητών έφερε νέο κίνητρο στους ποδοσφαιριστές της ομάδας που στην έδρα τους κατάφεραν να «λυγίσουν» την Λίβερπουλ με το μεγαλοπρεπές 3-1.

Οι δύο ομάδες χάρισαν ένα όμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα με μοιρασμένες φάσεις, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί και πήραν τρεις βαθμούς στην προσπάθειά τους να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Βάρντι στο 28' ενώ έντεκα λεπτά αργότερα «χτύπησε» ο Ντρινκγουότερ για το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Λίβερπουλ δεν αντέδρασε, αντίθετα στο 60' ο Βάρντι έκανε το 3-0. Στο 68' ο Κουτίνιο μείωσε για την Λίβερπουλ που δεν κατάφερε τελικά τίποτα καλύτερο.

Jamie Vardy Goal HD - Leicester City 1-0... από Live1Goals
Danny Drinkwater Goal HD - Leicester City 2-0... από Live1Goals
Jaime Vardy 2nd Goal HD - Leicester City 3-0... από Live1Goals
Philippe Coutinho Goal HD - Leicester City 3... από worldfoot

NBA: «Ισοπεδωτικοί» οι Λέικερς, ο Μπράνσον «εκτέλεσε» τους Ουόριορς | Αποτελέσματα και βαθμολογίες
Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο
Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα