FA Cup: Μπλάκμπερν - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2

Ζλάταν λαμπρός την οδηγεί

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στο FA Cup επί της Μπλάκμπερν με σκορ 2-1 αφού για μια ακόμα φορά είχε… Ιμπραίμοβιτς!

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του FA Cup χάρισε ο Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 στην έδρα της Μπλάκμπερν.

Ο Σουηδός επιθετικός για μια ακόμα φορά φέτος βρήκε δίχτυα χαρίζοντας πολύτιμη νίκη στην ομάδα του, αφού η Μπλάκμπερν έδειχνε ότι δύσκολα θα έχανε τον αγώνα.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι κατάφεραν και προηγήθηκαν με γκολ του Γκράχαμ στο 17ο λεπτό, όμως ο Ράσφορντ δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 1-1 βάζοντας ξανά στο κόλπο την Γιουνάιτεντ.

Η αμυντική συμπεριφορά της Μπλάκμπερν της έδινε ελπίδες για την πρόκριση, όμως ο Ιμπραίμοβιτς που πέρασε ως αλλαγή είχε άλλη άποψη και στο 75’ έκανε το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

All Goals & highlights HD - Blackburn Rovers 1... από Live1Goals

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ντεσάν επιβεβαίωσε το «άκυρο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες - Τι συμβαίνει με Εμπαπέ
NBA: «Ισοπεδωτικοί» οι Λέικερς, ο Μπράνσον «εκτέλεσε» τους Ουόριορς | Αποτελέσματα και βαθμολογίες
Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο