To 'σωσε ο Ζλάταν με γκολάρα! (video)

Τη μπουκιά από το στόμα της Λίβερπουλ πήρε ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς που γλίτωσε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 84'.

Στο 1-1 έμεινε το ντέρμπι της αγωνιστικής στο αγγλικό πρωτάθλημα ανάμεσα στη Γιουνάιτεντ και τη Λίβερπουλ.

Οι «ρεντς» κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι και το 83ο λεπτό, όμως, ο Ιμπραϊμοβιτς «μιλησε» έξι λεπτά πριν το τέλος και γλίτωσε την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο από την ήττα.

Το σκορ άνοιξε ο Μίλνερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 27' το οποίο προήλθε από τραγική γκάφα του Πογκμπά που έκανε αχρείαστο χέρι.

Στο 84΄ και σε μία φάση διαρκείας, ο Φελαϊνί έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στο δοκάρι, αλλά στη συνέχεια ο Ζλάταν με νέα κεφαλιά ισοφάρισε και κράτησε το αήττητο της Γιουνάιτεντ, που έφτασε τα 16 παιχνίδια.

Το αποτέλεσμα αυτό, όμως, δε βολεύει καμία από τις δύο ομάδες και ειδικά τη Λίβερπουλ που έμεινε στο -7 από την Τσέλσι και απέκτησε συγκάτοικο την Τότεναμ στη δεύτερη θέση.