Ατρόμητος Λ. – Κυπαρισσία 3-2

Δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε της Κυπαρισσίας με 3-2 ο Ατρόμητος Λάππα διατηρώντας την τρίτη θέση.

Πολλά γκολ και αρκετό θέαμα προσέφερε η αναμέτρηση του Ατρομήτου με την Κυπαρισσία, με τους γηπεδούχους να ανοιγεουν το σκορ στο 12’ με πλασέ του Αγγελόπουλου και του ς φιλοξενούμενους να «απαντούν» στο 30’ με την κεφαλιά του Παναγόπουλου.

Στην έναρξη της επανάληψης ο Ατρόμητος πήρε ξανά «κεφάλι» στο σκορ με τον Κυριτόπουλο να επιχειρεί ένα πλασέ στο 48’ και να κάνει το 2-1, ενώ ο Παναγόπουλος ήταν αυτός που στο 56’ με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσα. Το 2-2 διατηρήθηκε μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα κι εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ήρθε ο Αγγελόπουλος να «χτυπήσει» για άλλη μια φορά και με την κεφαλιά του να διαμορφώσει το τελικό 3-2.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι αμφότερες οι ομάδες τέλειωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο αφού στο 82’ αποβλήθηκε ο Πασπαλιάρης για τους γηπεδούχους και ο Μπίζος στο 93’ για τους φιλοξενούμενους.

Ατρόμητος Λάππα: Χουγιόλ, Λιβάνης, Βέρρας Θ., Διακάτος Σ., Αντωνόπουλος, Κυριαζόπουλος (79' Ζώτος), Κυριτόπουλος, Πασπαλιάρης, Σπανός (75' Βαρβαρέσσος), Αγγελόπουλος, Μπούρδος (57' Βέρρας Χ.)

Κυπαρισσία: Μπέλη (68' Μπίζος), Ανδρουτσής, Μανραπίλιας, Στρατικόπουλος, Κουρκουμέλης (70' Σουπούλι), Δασκαλάκης, Παναγόπουλος, Μπούρδος, Δαραμάρας, Μοροσάνου, Μακρής.

Το βίντεο με τις βρισιές του Αγκάμεζ (vid)