Σκωτία: «Πράσινο» το ντέρμπι… μίσους με ανατροπή! (video)

Κανένα… εμπόδιο δεν μπορεί να μπει στην φετινή παρουσία της Σέλτικ στην πρώτη κατηγορία της Σκωτίας, μια και το «συγκρότημα» του Μπρένταν Ρότζερς επικράτησε στο «Ibrox» 2-1 με ανατροπή της Ρέιντζερς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 12ο λεπτό, ο Μίλερ άνοιξε το σκορ και έβαλε… φωτιά στις εξέδρες. Ωστόσο, στην συνέχεια άνηκε στους «Κέλτες» οι οποίοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ντεμπελέ στο 34ο λεπτό.

Στο δεύτερη ημίχρονο, η Σέλτικ ήταν αυτή που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και αναζήτησε περισσότερο το δεύτερο γκολ και ευτύχησε να φτάσει στην ανατροπή με τον Σινκλέρ στο 70ο λεπτό. Η Ρέιντζερς προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στο 80’ η προσπάθεια του Μίλερ σταμάτησε στο δοκάρι.