Πήρε το πρωτάθλημα Βολιβίας η Δε Στρόνγκεστ!

Η Δε Στρόνγκεστ αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Βολιβίας για 12η φορά στην Ιστορία της, καθώς νίκησε στον τελικό της απερτούρα την Μπολιβάρ με 2-1.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν το πρωτάθλημα ισόβαθμες και ο τίτλος κρίθηκε στην μεταξύ τους αναμέτρηση, που διεξήχθη στην Λα Πας.

Στο 30ο λεπτό ο Αργεντινός επιθετικός, Φαμπρίτσιο Πεντρόζο άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές και ο ...Πάμπλο Εσκομπάρ διεύρυνε το προβάδισμα της Δε Στρόνγκεστ στο 74`, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Ισπανός, Χουάνμι Καγεχόν.

AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες