Ολλανδία: Γκολάρα από Ατζαγκούν, ισοπαλία για Ρόντα (video)

Το πρώτο του τέρμα στο ολλανδικό πρωτάθλημα πέτυχε ο Νιγηριανός μεσοεπιθετικός που αγωνίζεται ως δανεικός στην ομάδα του Γιάννη Αναστασίου.

Ο Αμπντούλ Ατζαγκούν έκλεψε την μπάλα στην μεσαία γραμμή στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με την Άλκμααρ στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Eredividisie, έκανε κούρσα στην αντίπαλη περιοχή και με δυνατό σουτ, από πλάγια θέση, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο, στο 59ο λεπτό, ο Βέγκχορστ από την ασίστ του Σεούντιενς έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και δεν επέτρεψε στο «συγκρότημα» του Γιάννη Αναστασίου να πάρει σημαντική βαθμολογική… ανάσα και να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.