Ισπανία: Απίστευτη ανατροπή για Μάλαγα (video)

Απίστευτο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο «Ροσαλέδα» της Ανδαλουσίας, όπου η Μάλαγα επικράτησε 3-2 της Χιχόν με ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το Στάδιο στο 13ο λεπτό, όταν ο Βιγκέρα με πλασέ από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ. Όμως, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Φορνάλς έφερε το ματς στα ίσια. Η Χιχόν πήρε εκ νέου προβάδισμα, στο 49’ με το απ’ ευθείας φάουλ του Τσοπ, ωστόσο, η Μάλαγα είχε και πάλι την… απάντηση, αυτή την φορά με τον Σάντρο, ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το 2-2 στο 65ο λεπτό.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Καστεγιάνο άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο, μια και αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Ωστόσο, στο 73’ ο Τσοπ έχασε απίστευτη ευκαιρία για να «παγώσει» εκ νέου το «Ροσαλέδα», μια και το σουτ που έκανε σταμάτησε στον Καμενί. Έξι λεπτά αργότερα, ο Σάντος με εξαιρετική κεφαλιά, έκανε την ανατροπή για τους Ανδαλουσιάνους.

Μάλαγα: Καμενί, Ροσάλες, Μιγκέλ Τόρες, Μικέλ (77'Ντούντα), Χουάν Κάρλος, Καμάτσο, Φορνάλς. Τζόνι (35'Σάντος), Χουάνπι (57'Οντιβέρος), Τσόρι Κάστρο, Σάντρο.

Χιχόν: Κουέγιαρ, Λίγιο, Μερέ, Αμορεμπιέτα, Κανέγια, Μόι Γκόμεθ (68'Ροντρίγκεθ), Σέρχιο Άλβαρεθ (42'Ρασίντ), Κάσες, Ίσμα Λόπεθ (82'Λόρα), Τσοπ, Βιγκέρα.

{dailymotion}x50pgzl{/dailymotion}

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup