Αποχαιρέτησε με «τριάρα» η Ουρουγουάη! (video)

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον η Ουρουγουάη «σκόρπισε» την Τζαμάικα με 3-0 και αποχαιρέτησε με νίκη το Κόπα Αμέρικα.

Νίκη γοήτρου για την Ουρουγουάη η οποία με δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές δεν είχε τύχη και μοιραία αποκλείστηκε από τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Όσκαρ Ταμπάρες επικράτησε 3-0 και η αντίπαλο της, Τζαμάικα ολοκλήρωσε το τουρνουά χωρίς να σημειώσει γκολ.

Ο Ερνάντες άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με ωραίο τελείωμα και το 2-0 έγινε στο 66’ με το αυτογκόλ του Γουάτσον ύστερα από την προσπάθεια του Λοδέιρο και ενώ λίγα λεπτά πριν είχε δοκάρι ο Καβάνι. Ο Κορούχο έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 88’ και η πολυνίκης του θεσμού (15 κατακτήσεις) ολοκλήρωσε με αυτόν τον τρόπο τις υποχρεώσεις της.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)