«Τσεκάρει» ευρωπαϊκό εισιτήριο η Θέλτα

Η Θέλτα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Χιχόν με 1-0 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την ευρωπαϊκή έξοδο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτερη από τους γηπεδούχους και με το γκολ του Νολίτο στο δεύτερο ημίχρονο (64’) πήρε το χρυσό τρίποντο ενώ έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το σκορ.

Η Χιχόν πάντως έχασε τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι συνεχίζει να αισθάνεται την πίεση, παραμένοντας δύο βαθμούς κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού, την ίδια ώρα που η Θέλτα ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup