Βλέπει… Ευρώπη η Μαρσέιγ!

Αν και τα βρήκε… δύσκολα κόντρα στην Μονπελιέ, η Μαρσέιγ πανηγύρισε τη νίκη 1-0 για την Ligue 1 και ανέβηκε στην 6η θέση, χτυπώντας την… πόρτα της Ευρώπης.

Η ομάδα του Μίτσελ κατάφερε να πάρει το «διπλό» χάρις στο τέρμα του Ενκουντού στο 68ο λεπτό, ενώ στο επόμενο λεπτό, αποβλήθηκε ο Τοβέν, δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, αφήνοντας τους Μασσαλούς με παίκτη λιγότερο.

Ωστόσο, η Μονπελιέ δεν κατάφερε να αντιδράσει και η Μαρσέιγ πανηγύρισε τη νίκη που την φέρνει στην 6η θέση, δύο πόντους πίσω από την Νις και την Καέν, έχοντας παράλληλα ένα ματς περισσότερο.

Μονπελιέ: Πιονιέ, Κοντρέ, Ίλτον, Ρεμί (86' Μπακά), Ντεπλανιέ (76' Σαϊχί), Μπενσεμπαϊνί (67' Εντιαγιέ), Μπουντεμού, Νταμπό, Μαρτέν, Καμαρά, Γιαταμπαρέ.

Μαρσέιγ: Μανταντά, Ρολάντο, Ενκουλού, Τζα Τζετζέ, Μανκίγιο, Ίσλα, Ρομάο, Καμπέγια (86' Ντε Σελιέ), Σαρ (59' Ταβέν), Ενκουντού, Ραμπιγιάρ (59' Αλεσαντρινί).

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ