Σκορπάει… τρόμο η Γιουβέντους!

Την 12η συνεχόμενη νίκη της στην Serie A πανηγύρισε η Γιουβέντους, που διέλυσε 4-0 την Κιέβο, εκτός έδρας και πάτησε την κορυφή της βαθμολογίας.

Το «συγκρότημα» του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι έχει εξαπολύσει αντεπίθεση διαρκείας, ισοφάρισε το ρεκόρ της εποχής του Αντόνιο Κόντε με τα 12 συνεχόμενα τρίποντα και δείχνει πως δεν έχει καμία διάθεση να αφήσει τον τίτλο να φύγει από το Τορίνο.

Την Κυριακή (31/1) το μεσημέρι, το… θύμα ήταν η Κιέβο, μια και στο 6’ ο Αλβάρο Μοράτα άνοιξε το σκορ με προβολή και στο 40’ ο Ισπανός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 2-0. Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60’ ο Σάντρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τους φιλοξενούμενους και επτά λεπτά αργότερα, ο Πογκμπά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Κιέβο: Μπιζάρι, Κατσιατόρε, Φρέι, Νταϊνέλι, Σάρντο, Κάστρο, Ραντοβάνοβιτς (61' Πίντσι), Ριγκόνι, Μπίρσα (67' Πελισιέ), Εμποκού (73' Κόμπι), Ινγκλέσε.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Κάσερες, Λιχτστάινερ (80' Μπαντοΐν), Κεντίρα, Μαρκίσιο (69' Ερνάνες), Πογκμπά, Σάντρο, Μοράτα, Ντιμπάλα.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον