Νίκησαν και την Ρουμανία οι Παίδες

Η Εθνική Κ-16 επικράτησε 2-0 της αντίστοιχης της Ρουμανίας, στον τελευταίο της αγώνα για τη φάση των ομίλων του Aegean Cup, που διοργανώνει η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Τουρκίας.

Στο πρώτο ημίχρονο κορυφαίος για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήταν ο Καλομοίρης, ενώ στο δεύτερο ο Βοΐλης ο οποίος μάλιστα άνοιξε το σκορ στο 60'.

Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σημείωσε ο Οκάν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Εθνικής μας κατέκτησε τη δεύτερη θέση στον όμιλό της και θα αγωνιστεί κόντρα στην Ουκρανία για την 3η θέση του τουρνουά το Σάββατο 23 Ιανουαρίου και ώρα 12:00.

Ελλάδα: Συλλέκτης (41΄ Νικοπολίδης), Κατσούκης (64΄ Οκάν), Παπαδόπουλος, Τσαούσης, Ζουμπουλίδης, Γλέζος (72΄ Βλαχόπουλος), Βουτσάς, Νεοφυτίδης, Καλομοίρης (41΄ Γαϊτανίδης), Γκαργκαλατζίδης (76΄ Χριστόπουλος), Βοΐλης

Euroleague: Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να γίνει η πρώτη ομάδα του Final Four
Αν ο Θεός κράτησε τιμόνι, ήταν ο Άιρτον Σένα (photos+videos)
Αγγλία: Η Λέστερ προσφέρει νέο συμβόλαιο στον Έντσο Μαρέσκα
AEK: «Είχα πρόβλημα με το αλκοόλ, νόμιζα ότι θα πεθάνω» - Συγκλονίζει ο Ματίας Αλμέιδα