Ολοταχώς για άνοδο ο Άρης

Μια μάχη βγαλμένη από τα παλιά χρόνια της Α’ Εθνικής, ήταν το παιχνίδι στο «Κλεάνθης Βικελίδης» μεταξύ του Άρη και του Απόλλωνα Καλαμαριάς, το οποίο βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-1. Καλύτεροι οι «κιτρινόμαυροι» στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού ο Άρης κυριάρχησε στο γήπεδο και αφού έχασε μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί με τους Καπνίδη-Τάτο, άνοιξε το σκορ με τον Τάτο στο 22’.

Το 2-0 επετεύχθη στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα με σουτ του Ντούνη στο 55’, ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς μείωσε στο 72’ με γκολ του Μωυσίδη.
Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε χάρη στο εκπληκτικό του Ν’Λουντούλου με σουτ έξω από την περιοχή.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης: Σιδεράκης, Καλογέρης, Ιντζίδης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Πόι (87′ Ντόγος), Καζναφέρης, Καπνίδης (65΄Κυβελίδης), Τάτος, Ντούνης (70΄Ν΄Λουντούλου)

Απόλλων Καλαμαριάς: Κωνσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Τριανταφυλλίδης, Σαμαρόπουλος, Γιαξής (58΄Βιλανάκης), Αθανασιάδης, Κουκουλέκης, Ζανέττου (77΄Μπονέρης), Προβατίδης, Πολιανίδης (56΄Μουτζούρης)

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)