Σβορώνος – Βατανιακός 0-2

Ανεβάζοντας στροφές πάλι στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βατανιακός νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον Σβορώνο, στο ντέρμπι της Πιερίας.

Ο Βατανιακός οδεύει ολοταχώς προς τη Football League 2, ενώ παρά την ήττα οι «κιτρινόμαυροι» παρέμειναν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Για ένα ακόμη παιχνίδι οι πρωτοπόροι δεν εκμεταλλεύτηκαν το πρώτο ημίχρονο, όμως με δύο γκολ του Κυπαρίσση στο 47’ και το 54’, κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Στο 72’ ο Μίγκος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

ΣΒΟΡΩΝΟΣ: Σαρρής (38’ λ.τρ. Παππάς), Βαρβαρέζος, Σκαμπαρδώνης, Κατσίμπουρας, Μυστακίδης (68’ Ζόβλικας), Παπαδόπουλος,
Μαργαρίτης, Καπασακαλίδης, Ζαπουνίδης, Σιδηρόπουλος (62’ Καρτσαμπάς), Τάσος.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελαρίδης, Σιδηρόπουλος, Σταφίδας, Κραγιόπουλος, Κωτσιόπουλος, Μαυρίδης, Τσικαδέρης (56’ Μίγκος), Γιαπιτζής, (62’Μπέης), Κυπαρίσσης (72’ Καραγιάννης), Ποτουρίδης, Ανδρονικίδης.

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1