Παγκόσμια κούπα με… πεντάρα για τις γυναίκες της Αμερικής! (video)

Στην… κορυφή του κόσμου ανέβηκε η γυναικεία ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών στο ποδόσφαιρο, καθώς διέσυρε 5-2 την Ιαπωνία στον τελικό του Μουντιάλ γυναικών που έγινε στον Καναδά!

Η ομάδα των ΗΠΑ μπήκε δυνατά στον μεγάλο τελικό με μέχρι το 16’ είχε πάρει προβάδισμα 4-0, χάρις στην εξαιρετική εμφάνιση της Λόιντ, η οποία σημείωσε χατ-τρικ. Μάλιστα, το τρίτο της τέρμα στην αναμέτρηση ήταν απλά εντυπωσιακό, καθώς η Αμερικανίδα εξέθεσε την Καϊχόρι, ένα βήμα κάτω από την σέντρα!

Η Λόιντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ και δύο λεπτά αργότερα, έδωσε… αέρα δύο τερμάτων στις Αμερικανίδες. Στο 14’ η Χόλιντεϊ διαμόρφωσε το 3-0 και στο 16’ η Λόιντ σφράγισε την εξαιρετική της εμφάνιση με μια ασύλληπτη γκολάρα!. Οι Ασιάτες θέλησαν να αντιδράσουν και μείωσαν 4-1 με την Ογκίμι στο 27’, ενώ στο 52’ το αυτογκόλ της Τζόνστον έφερε νέα δεδομένα. Όμως, δύο λεπτά αργότερα, η Χιθ διαμόρφωσε το τελικό 5-2 για την Αμερική.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ