Ζαβλάνι-Ατρόμητος Λάππα 0-3

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο Ατρόμητος Λάππα να νικήσει το Ζαβλάνι με 3-0, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία.

Το Ζαβλάνι δεν έχει ελπίδες παραμονής στην κατηγορία, ενώ ο Ατρόμητος Λάππα με αυτό το «τρίποντο» ανέβηκε στην τρίτη θέση. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές. Στο 50’ ο Αντωνόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ατρόμητος σημείωσε ακόμη δύο γκολ με τους Πασπαλιάρη στο 81’ και τον Λιβάνη στο 87’, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

ΖΑΒΛΑΝΙ: Παπαδόπουλος, Κανελλόπουλος, Κουρτέσης, Μερλής, Βογιατζής, Τζίρτης, Λάζαρης, Ράντος, Ιωάννου, Σπυρόπουλος, Σπανός (60’ Γιαννόπουλος)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Χογιόλ, Λιβάνης, Βέρρας Αθ., Μούζος, Αντωνόπουλος, Κυριαζόπουλος,, Κυριτόπουλος, Πασπαλιάρης (82’ Διακάκος Σ.), Βέρρας Χ. (60’ Βαρβαρέσος), Αγγελόπουλος Λ., Μπούρδος (71’ Σπανός)

Serie A: Ισοπαλία που δε βολεύει τη Ρόμα