Αστεράτη νίκη για Νάπολι (video)

Η Νάπολι επικράτησε 3-2 της ήδη υποβιβασμένης Τσεζένα και έτσι θέλει μία νίκη για να κλείσει θέση για το Champions League.

Εντυπωσιακή αναμέτρηση έγινε στο «Σαν Πάολο» όπου η Νάπολι υποδέχτηκε την Τσεζένα επικρατώντας 3-2 για να βρεθεί πλέον μία νίκη μακριά από την 4η θέση που δίνει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 15’ με γκολ του Ντεφρέλ. Στο 19’ ο Μέρτενς ισοφάρισε σε 1-1 και ένα λεπτό αργότερα ήρθε στο 2-1 από τον Γκαμπιαντίνι.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν ισοφαρίζοντας σε 2-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Ντεφρέλ. Τη νίκη στους «παρτενοπέι» έδωσε ο Μέρτενς στο 57’ με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα.

ΝΑΠΟΛΙ: Αντούχαρ, Μέστο, Ραούλ Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Νταβίντ Λόπεζ, Ζοργκίνιο, Χοσέ Καγιεχόν, Χάμσικ (82’ Ινσίνιε), Μέρτενς (89’ Γκαργκάνο), Γκαμπιαντίνι (66’ Ιγκουαΐν).
ΤΣΕΖΕΝΑ: Αγκιλάρντι, Βόλτα, Καπέλι (73’ Ροντρίγκεζ), Κράιντς, Ρεντσέτι, Ταμπανέλι (57’ Λουκίνι), Ντε Φέουντις (82’ Κατσόλα), Κασκιόνε, Καρμπονέρο, Ντεφρέλ, Μπριένζα.

Napoli 3-2 Cesena # All GoalsExclusive Live Sports HD