Βατανιακός-Δωτιέας Αγιάς 4-5

Ζωντανός στη μάχη της σωτηρίας παραμένει ο Δωτιέας Αγιάς μετά το εντυπωσιακό 5-4 κόντρα στον Βατανιακό,  για την 27η αγωνιστική της  Γ εθνικής.

Παιχνίδι με πολλές ανατροπές, ένταση, κόκκινες κάρτες, τραυματισμούς και συγκινήσεις ήταν αυτό που έγινε στην Κατερίνη ανάμεσα στον γηπεδούχο Βατανιακό και τον Δωτιέα Αγιάς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Πετρουζέλη στο 18΄ και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 24΄με τον Δημολιό.

Στο 35΄ο Πετρουζέλης ήταν και πάλι αυτός που έγραψε το 0-3 για την ομάδα του πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.  Στο 38 οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-1 με πέναλτι του Τοπάλι, και ο Ποτουρίδης, έκανε το  3-2 στο 46.

Σο 52΄ η ομάδα της Αγιάς, με τον Κοκκίνη προηγήθηκε σε 4-2  Ο Βατανιακός αντέδρασε και αρχικά μείωσε στο 65΄ με τον Κατσιούλα σε 3-4 για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ο Γεωργαντάς κάνοντας το 4-4 στο 78 . Στο  5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αγία κέρδισε πέναλτι. Ο Πετρουζέλης  έκτελεσε εύστοχα και διαμόρφωσε το τελικό 5-4 για τον Δωτιέα Αγιάς.

Οι συνθέσεις

Βατανιακός (Τάσος Ιωαννίδης): Τζήμας (45΄Σεμιτζίδης), Σκούρτι, Χαρτοματζίδης, Καραγιάννης (9΄ λ.τ. Παναγιωτίδης Σ.), Καρτσαμπάς Αθ., Λαζαρίδης, Τοπάλι, Γεωργαντάς, Ποτουρίδης, Κυπαρίσσης (46’ Πιριτσάους)

Δωτιέας Αγιάς (Μίλτος Ζιάκας): Σταυράκης, Δημολιός, Μπαρούτας, Κοκκίνης, Πετρουζέλης, Ντακούλας (55’ λ.τ. Λούγκος), Κατσίκης, Λάϊος, Ουέλιγκτον (75’ Γκίκα), Κουβελάς, Τσατσαλίδης

NBA: Πήραν πίσω το πλεονέκτημα οι Σέλτικς, αντίδραση από Λέικερς - Οι Θάντερ ετοιμάζουν «σκούπα»
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (28/04) - «Τίτλος για έναν» στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Έκτη στο Diamond League η Τζένγκο
Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία