Τρομερό γκολ ο Τόνι (video)

Την παράσταση έκλεψε ο Λούκα Τόνι με τα εξαιρετικά γκολ του στο νικηφόρο 3-2 της Βερόνα επί της Σασουόλο για την 32η αγωνιστική της  Σέριε Α’.

Ο  Ιταλός διεθνής επιθετικός  ήταν  ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης  θεμελιώνοντας στο β’ μέρος  τη νίκη της γηπεδούχου  που μάλιστα αγωνιζόταν από το 17ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του γκολκίπερ Ράφαελ.
Ιδιαίτερα το 3ο της ομάδας του και 2ο προσωπικό στα μέσα του 2ου 45λεπτου ήταν χάρμα ιδέσθαι και αποδεικνύει ότι ο Τόνι δεν είναι απλά ένα φορ μεγάλης περιοχής.  Με τον επιθετικό  της Βερόνα να κάνει ένα εξαιρετικό σλάλομ και αφού ξεπέρασε τρεις αντιπάλους πλάσαρε υποδειγματικά τον Κονσίλι για το 3-1 στο  71ο λεπτό.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη