Εθνικός Ν. Αγιονερίου – Άρης Ακροποτάμου 1-1

Με δυο γκολ πριν την συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου διαμορφώθηκε το τελικό σκορ της αναμέτρησης – Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Εθνικός Νέου Αγιονερίου και Άρης Ακροποτάμου στο μεταξύ τους ματς για την 27η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 16’ με τον Στεφανίδη να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που καταλόγισε ο ρέφερι σε χέρι του Μαυροκεφαλίδη, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Αποστολίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως στο 83’ ο Εθνικός έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρισε ο Γκέληνος.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Δ. Ορφανός): Καλογεράκης, Γραικός (54’ Παπαδόπουλος), Γκέληνος, Λουϊζίδης Χ., Αποστολάς, Καρασίμος, Δημητρακόπουλος, Στεφανίδης Στ. (46’ Μήτσικας), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης (48’ Μπουζούρας), Γαλάνης

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Κωνσταντάκος, Γκεοργκίεφ, Κωνσταντινίδης (46’ Καμπερίδης), Μαυροκεφαλίδης, Σεφερίδης (46’ Γιαλαμής), Καραγιαννίδης, Βλάχος, Ζωγραφάκης (46’ Σολακίδης), Χισανασβίλι, Παπαδόπουλος,Αποστολίδης

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)