Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 5-0 (Κ20)

«Πεντάρα» φιλοδώρησε, η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, την αντίστοιχη του Λεβαδειακού. Η Κ20 του Ολυμπιακού κέρδισε άνετα 5-0, στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, την Κ20 του Λεβαδειακού, για την 31η αγωνιστική της Super League .

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14’ με τον Γαρεφαλάκη. Ο Βέργος έκανε το 2-0 στο 26’. Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Βέργος, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του και το τρίτο της ομάδας του.
Στο 73 ο Καναβέτας έκανε το 4-0 και στο 77’τον Βέργο πέτυχε χατ τρικ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.
Στο 80’ αποχώρησε τραυματίας ο Αποστολόπουλος και η ομάδα της Λειβαδιάς ολοκλήρωσε των αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς είχαν πραγματοποιηθεί και οι τρεις αλλαγές.

Οι συνθέσεις:
Ολυμπιακός: Ηλιάδης, Τόλι (72′ Ρεντζής), Τσιμίκας, Βατουσιάδης, Βούρος, Μακροστέργιος, Γαρεφαλάκης, Μεγαρίτης (46′ Χαντζάρας), Βέργος, Ανδρούτσος, Μανθάτης (64′ Καναβέτας).
Λεβαδειακός: Καραγκιόζης, Αντωνιάδης, Μακρής, Κελανί, Σένκα, Αποστολόπουλος, Καψάσκης, Σακκάς, Χασάι (46’ Παπαγεωργίου), Μπιμπάϊ (72′ Αγγελάτος), Κανί (44′ Πολυτάρχος).

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι