Τουλούζ-Μονπελιέ 1-0

Ζωντανή στη μάχη της παραμονής η Τουλούζ, αφού το 1-0 επί της Μονπελιέ την έφερε στους 35 βαθμούς μαζί με άλλες δυο ομάδες.

Ένα από τα τελευταία της χαρτιά στη μάχη της παραμονής έπαιξε η Τουλούζ, η οποία κατάφερε εν τέλει να νικήσει την Μονπελιέ 1-0 και να... ανασάνει. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους, ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από τον Τρέχο και έμεινε ως το φινάλε του ματς.

ΤΟΥΛΟΥΖ: Αχαμάντα, Μουμπάντζε, Γιάγκο, Νίνκοφ, Άκπα Άκπρο, Κανά-Μπιγίκ, Ντούμπια, Τρέχο (86' Ρεγκατίν), Μπόντιγκερ, Γεντέρ (78' Αγκιλάρ), Πέσιτς (28' Μπρέιθγουεϊτ)

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Τζούρντρεν, Κονγκρέ, Ελ Καουταρί, Ντεπλάν, Χίλτον, Μαρβό (46' Μαρτέν), Νταμπό, Λασν (46' Μπεριγκό), Σανσόν (51' Καμαρά), Μουνιέρ, Μπάριος