Ολυμπιακός Κ.–Αστέρας Αμ. 1-3

Άνετα επικράτησε ο Αστέρας Αμαλιάδας του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς με 3-1, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικό ματς.

Εύκολο «τρίποντο» πήρε ο Αστέρας στην έδρα του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς, δεδομένου του γεγονότος ότι η εν λόγω αναμέτρηση ήταν αδιάφορη βαθμολογικά αφού ο μεν Ολυμπιακός δεν γλιτώνει τον υποβιβασμό και ο δε Αστέρας δεν αποβλέπει στην κορυφή μετά τη νίκη της Καλαμάτας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, όλα τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα μέσα σε 26 λεπτά αγώνα. Αρχικά ο Θεοδωρακόπουλος άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα στο 52’ και ακολούθησε ο Μαργαρώνης στο 65’. Το 0-3 έγραψε ο Παρασκευόπουλος στο 72’, ενώ στο 78’ έπειτα από υπόδειξη πέναλτι του διαιτητή στους γηπεδούχους, ο Μπαζάρογλου ήταν αυτός που έβαλε το γκολ της τιμής για τον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός Κεφαλλονιάς: Πραστέλλας, Μπουγάς, Πανίσιας, Τζωρτζάτος, Αλεξανδράτος, Φωκάς (76’ Μπαζάρογλου), Μπολάκης, Λαμπρόπουλος, Αντωνάτος, (81’ Φλωράτος), Περιβολάρης Αμουργής

Αστέρας Αμαλιάδας: Μανωλόπουλος, Χ.Παρασκευόπουλος, (89’ Ζώτος),  Νούλας, Γουβαλάρης, Μαργαρώνης, Δαβουρλής, Ι.Παρασκευόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, (78’ Καράμπελας), Γκέρτσος, Γκρίλας, (66’ Παναγιωτόπουλος), Παπαθεοδώρου

Υπόθεση Λυγγερίδη: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως ηγέτης των οπαδών
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 61-45: «Ερυθρόλευκος» ο τίτλος στην Α1 Γυναικών
Cheerleading: Παγκόσμιο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ορλάντο!
Κωπηλασία: Ασημένιο μετάλλιο για Μπούρμπου και Αναστασιάδου στο Ευρωπαϊκό