Αχιλλέας Κ.-Πάμισος 2-4

Σπουδαία νίκη πήρε στην Πάτρα ο Πάμισος, ο οποίος επικράτησε 4-2 και παρέμεινε πέντε βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν το παιχνίδι μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όταν στο 35’ ο Ραμπαβίλας ισοφάρισε το τέρμα του Μπεγέτη στο 33’. Όμως ο Μπεγέτης πέτυχε και νέο τέρμα στο 38’, κάνοντας το 1-2 για την ομάδα της Μεσσήνης. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηλιόπουλος με τέρματα στο 48’ και το 65’ «κλείδωσε» τη νίκη για τον Πάμισο, κάνοντας το 1-4. Στο 74’ ο Ραμπαβίλας μείωσε για τον Αχιλλέα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Καμίλης, Θεοδωρόπουλος (46’ Φάκος), Αγγελόπουλος, Ρίτης (50’ Αυλωνίτης), Τριανταφύλλου, Παπαδιονυσίου, Θεοφανόπουλος, Γ Καραίνδρος, Δ Καραίνδρος, Ραμπαβίλας, Λαζανάς (65’ Τέρπος)

ΠΑΜΙΣΟΣ: Καλιντέρης, Γεωργιόπουλος, Καφακλής, Κουρετζής, Συριόγκος, Μωράκης (50’ Πετσόπουλος), Σιάκας, Κάνιστρας, Μπελιέτης, Ηλιόπουλος (60’ Κούτρης), Αντωνίου (70’ Βυζάκης)

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Live Streaming το Game 5 των τελικών της Volley League γυναικών
Παναθηναϊκός AKTOR: Εκτός ο Χουάντσο, στην Ισπανία για εξετάσεις
Χάντμπολ: Στον τελικό του EHF European Cup ο Ολυμπιακός / Όμιλος Ξυνή - Ιστορική πρόκριση
Αρσεναλ: Ο Αρτέτα συμβουλεύθηκε τον Βενγκέρ