Ολυμπος Λεπτ. – Γαλατινή 2-1

Επεισοδιακό φινάλε είχε η νίκη του Ολυμπου Λεπτοκαρυάς με 2-1 επί της Γαλατινής, καθώς υπήρξε ένταση και μικροσυμπλοκές.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, κι ενώ το σκορ είχε διαμορφωθεί, ο Σιαμήτρας είχε επεισόδιο με τον αντιπρόεδρο της Γαλατινής, όταν πήγε να πάρει την μπάλα που είχε βγει πλάγιο. Ο παίκτης φέρεται πως έκανε… τάκλιν στον παράγοντα των φιλοξενούμενων, ενώ προσποιήθηκε ότι δέχτηκε χτύπημα. Ο διαιτητής απέβαλε τον Σιαμήτρα, ενώ μετά το σφύριγμα της λήξης υπήρξε σύρραξη μεταξύ των παικτών και των παραγόντων των δύο ομάδων. Μάλιστα, οι άνθρωποι της Γαλατινής καταγγέλλουν πως μέλη της αποστολής χτυπήθηκαν, όμως η ένταση εκτονώθηκε.

Στα του αγώνα, στο 45’ ο Κεστελίδης έκανε το 1-0 για τον Ολυμπο, ενώ ο Μπάκανος στο 58’ ισοφάρισε σε 1-1 για τη Γαλατινή. Στο 90’ ο Μιχαλίτσιος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στο 90’ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Πάσχος που ήταν στον πάγκο της Λεπτοκαρυάς για διαμαρτυρία, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Σιαμήτρας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Αρβανίτης (81’ Μερκούρι), Τιούτιος, Σιαμήτρας Δ., Κεστελίδης, Χατζής, Κατσαρός, Μιχαλίτσιος (89’ Μπακάλης), Σαμανίδης, Μότσιανος (59’ Γούλας), Μυστρίδης

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας, Καρανάσιος, Κιούλτσης (72’ Μυλωνάς), Σταυρίδης, Τσιούρκας, Μπλάγκας, Καραγκούνης, Τσιούρκας, Κουτσομήτρος (60’ Ματζόλας), Παπαρίζος, Μπάκανος (90’ Κατιάς)

Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο