Νίκη Αγκαθιάς – Σβορώνος 4-4

Ακόμη… σκοράρουν στην Αγκαθιά, καθώς Νίκη και Σβορώνος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με το ευρύ 4-4!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0, με τέρματα των Τσούπρου στο 15’ και Μπάκανου στο 25’. Η απάντηση του Σβορώνου ήταν άμεση με τον Ζαπουνίδη στο 30’ να μειώνει σε 2-1 και τον Σιδηρόπουλο στο 33’ να ισοφαρίζει σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη μπήκε πάλι δυνατά στο παιχνίδι, με τον Μπάκανο να κάνει το 3-2 στο 50’, ενώ στο 55’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντάμτσιου με δεύτερη κίτρινη. Παρόλα αυτά όμως, η ομάδα της Αγκαθιάς πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Τσούπρο στο 60’. Στο 80’ όμως οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα παίκτες, καθώς ο Κούκλης έκανε χέρι και αποβλήθηκε απευθείας. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Πιερίας σημείωσε δύο γκολ με τον Τάσο στο 83’ και τον Μυστακίδη στις καθυστερήσεις, παίρνοντας τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας με το 4-4.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ: Κύρου, Κουβατσίδης (46’ Ρομπότης), Πατρίκας Θ. (79’ Κούκλης), Λαμπριανίδης, Ντάμτσιος, Σιδηρόπουλος, Ρύσου, Βαλδήρ (46’ Πατρίκας Γ.), Τσούπρος, Μελιόπουλος, Μπάκανος

ΣΒΟΡΩΝΟΣ: Σαρρής, Καπασακαλίδης, Σκαμπαρδώνης, Κολαξίδης, Σκέντος, Κεσίδης, Μυστακίδης, Τάσος, Καρτσαμπάς (74’ Μαργαρίτης), Σιδηρόπουλος, Ζαπουνίδης

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων