Κεραυνός Κρ. – ΑΕ Πιερέων 1-3

Σε… ανοικτή επαφή με την κορυφή του 1ου ομίλου έμεινε η ΑΕ Πιερέων καθώς πήρε το τοπικό ντέρμπι με τον Κεραυνό Κρηνίδων με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8’ με τον Χατζηβασιλείαδη και στο 32’ ο Λαζίδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αμιάδης στο 60’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το μόνο που κατάφερε ο Κεραυνός ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Τερζίδη στο 90’.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ: Κουντουράς, Συμεωνίδης, Κωνσταντινίδης Κ., Παπαδόπουλος, Τσαμπανίδης, Κωνσταντινίδης Π. (59’ Δεληκωστίδης), Πεφάνης, Βαφάκης, Πτηνόπουλος, Μπεζιργιάννης (75’ Σάσος), Τερζίδης.

ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ: Γεωργόπουλος, Σφακιανάκης, Ρουμελιώτης (50’ Κυριακίδης), Χλιάπας, Καρακότσαλης, Φοριάρης, Λαζίδης, Ντράτσι, Χατζηβασιλειάδης (45’ Αμιάδης), Μαχαιρούδης (45’ Παπαδόπουλος), Σακόπουλος.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»