Θεσπρωτός-Μακροχώρι 1-0

Ο Θεσπρωτός, έστω και δύσκολα, επικράτησε 1-0 του αδύναμου Μακροχώριου, για την 24η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου, της Γ Εθνικής.

Ο Θεσπρωτός διατήρησε την διαφορά των 11 βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού. Ο Θεσπρωτός  στο 72ο λεπτό συνδυάστηκε με τον Δημήτρη Παππά και με ιδανικό πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον λυτρώνοντας την ομάδα του και χαρίζοντας στον Θεσπρωτό τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Το Μακρυχώρι, καρδιοχτύπησε τους γηπεδούχους, με τον Αθανασιάδη, από κοντινή απόσταση, έπιασε κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Οι συνθέσεις

Θεσπρωτός: Κολιοφούκας, Μώκος, Ασωνίτης (62ο Παππάς), Μπορδούβαλης, Καρύδης, Σουκρήογλου, Ιωάννου, Σιάννης, Αθανασόπουλος (86ο Μπάρκας), Λεοντίου (76ο Λεοντίου), Ρίκο Γκόμες.

Μακροχώρι: Κύρου, Κωτσόπουλος,Αργυρόπουλος, Κιβρακίδης, Μπλούκας, Αθανασιάδης, Γεωργιάδης, Πατσιαβούρας, Ταγκαλίδης, Τάνης, Ζαχαριουδάκης.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό