Άρης Ακροπόταμου - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 2-2

Στο... άβολο 2-2 έμειναν Άρης Ακροποτάμου και Βυζάντιο Κοκκινοχώματος στο εξ αναβολής καβαλιώτικο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη, αλλά είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά. Στο 10’ ο Καραγιαννίδης μετά από σέντρα του Κωνσταντινίδη έκανε με σουτ το 1-0. Στο 15’ μετά από σέντρα του Κωνσταντινίδη, έπιασε την κεφαλιά ο Αποστολίδης, με τον Βλάχο να κάνει το πρώτο σουτ, και την μπάλα να φτάνει στον Γκεοργκίεφ που έγραψε το 2-0. Στο 31’ ο Σεφερίδης είχε δοκάρι για τον Άρη. Η αντίδραση του Βυζαντίου ήρθε στο 44’, όταν ο Καρλόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κοκκινοχώματος μπήκε πιο δυνατά και πίεζε για την ισοφάριση. Μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες, στο 84’ ο Κουμπρόγλου με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 2-2. Στις καθυστερήσεις μάλιστα, το Βυζάντιο παραλίγο να πάρει και τη νίκη, αλλά το σουτ του Ταχματζίδη στο 90+2’ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι,

Άρης Ακροποτάμου (Άρης Βάβαλης): Κωνσταντάκος, Κουάνγκ, Κωνσταντινίδης, Μαυροκεφαλίδης, Σεφερίδης, Σολακίδης, Βλάχος (84’ Γιόφτσεφ), Γκεοργκίεφ, Καραγιαννίδης (71’ Καμπερίδης), Παπαδόπουλος (86’ Χιζανασβίλι), Αποστολίδης

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκούλης, Τριανταφυλλίδης (46’ Κουμπρόγλου), Μουσικάκης (74’ Σαουλίδης), Φωτόπουλος (34’ Μαρκόπουλος), Αποστόλου, Καρλόπουλος, Κεφαλάς, Μουρατίδης, Τσίλογλου, Ταχματζίδης

ΚΑΒΑΛΑ: Ντίνα Τσολακίδου

Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη
Ψυχολογική τόνωση από Δημήτρη Γιαννακόπουλο
Παναθηναϊκός AKTOR: «Μάρτυρες "καταδρομικής επιχείρησης" εποχής Μπερτομέου - Δείξτε σεβασμό»
Conference League, Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Με φιλοξενούμενους οπαδούς οι ημιτελικοί