Ζακυνθιακός - Αιολικός 2-0

Μεγάλη νίκη 2-0 πανηγύρισε ο Ζακυνθιακός επί του Αιολικού κάνοντας ένα σημαντικό βήμα παραμονής στην Γ' Εθνική

Μετά από 75 λεπτά δεν υπήρχε σκορ στο νησί του Ιουνίου. Σε αυτό το χρονικό σημείο οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, σε μία απόφαση που αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.

Ο Στάθης Καραμαλίκης ευστόχησε από την άσπρη βούλα, ενώ ο βετεράνος επιθετικός διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στο 81'.

Πέντε λεπτά πριν την συμπλήρωση των ενενήντα, ο Μαγγανάς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σπύρος Αντωνόπουλος): Χαρακτινός, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Λιβέρης, Νίκου, Τζιαφέρης, Σούρμπης (73' Σκοζάι), Κωστάκης, Καραμαλίκης (87' Κάρδαρης), Μπαρμπαρούσης, Πέττας (93' Κόλα)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Μάππας, Παπαζούδης (57' λ. τρ. Σπανός), Μαγγανάς, Παγκάλης, Λένκα, Πασαλίδης (75' Μουτζούρης), Γάλας, Μίχος, Ζαγοριανός, Μανουσάκης, Μιχαλάκης (64' Φράιλι).

Επεισόδια Ρέντη: Απολογήθηκαν οι 5 από τους 32 - Τι ανέφερε ο μάνατζερ γνωστού τράπερ
Μεταγραφές, Παρί Σεν Ζερμέν: Επίσημη η παραμονή Ζαΐρ-Εμερί
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών
NBA: Δεν υπάρχει! Οι Νάγκετς έκαναν ζέσταμα με παντόφλες - Αυτός είναι ο λόγος (video)