Δόξα Δράμας – Απόλλων Αρναίας 3-1

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο ημίωρο

Αγχώθηκαν αρκετά οι παίκτες της Δόξας Δράμας στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Αρναίας όπου πήραν τελικά τη νίκη με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20’ όταν ο Προβατίδης βρέθηκε απέναντι στον Καράδαη και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα. Οι γηπεδούχοι χρειάστηκε να περιμένουν μέχρι το 65’ για να ισοφαρίσουν, όταν ο Στόικος με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Γελαδάρη νίκησε τον Καραβελίδη για το 1-1. Μάλιστα, ένα λεπτό αργότερα ο Δούμπλατζης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Έτσι, το τελικό 3-1 διαμόρφωσαν οι «μαυραετοί» στις καθυστερήσεις με τον Κυριακίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καραβελίδη με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Γεωργιάδης (38’ Δούμπλατζης), Γελαδάρης, Σιάμπος (65΄Περσίδης), Παπαζούδης, Λάσπαντζης, Κυριακίδης, Μουδούρογλου (70’ Πετρόπουλος), Στόικος, Αθανασιάδης, Κανετίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Αντ. Λεπιτσάς): Καραβελίδης, Καρακατσάνης (56΄Σπανός), Μπουλγουρίδης, Κιρίλ, Τζιότζιος, Κεφαλάς (71’ Παπουτσής), Ιορδανίδης Προβατίδης, Ριζόφ (70’ Μέτσι), Γεωργίου, Σαλέπης